ممنوعیت مصرف برخی سموم نئونیکوتینوئید در آمریکا

سه شنبه, 01 مهر 1399

به دلیل نگرانی برای زنبورها، آژانس حفاظت از محیط زیست در 20 می اعلام کرد طبق اطلاعیه‌ای در ثبت فدرال، ثبت‌نام برای 12 محصول مبتنی بر نئونیکوتینوئید که به‌عنوان آفت‌کش در کشاورزی استفاده می شود، لغو خواهد شد. به گزارش بلومبرگ محیط زیست، شرکت‌هایی از جمله سینجنتا، والنت و بایر که این گروه از آفت‌کش‌ها را به ثبت رسانده‌اند، به‌عنوان بخشی از توافقنامه تعدیل امضا شده با گروه‌های زیست‌محیطی در دسامبر 2018، داوطلبانه درخواست لغو مجوز آن‌ها را داده‌اند. طبق این درخواست، شرکت‌ها ممکن است تا سال 2020 به فروش و توزیع موجودی محصولات خود ادامه دهند.

به گفته بلومبرگ، این 12 محصول در میان 59 محصولی هستند که حاوی ترکیبات نئونیکوتینوئیدی کلوتیانیدین و تیامتوکسام می‌باشند. بر اساس گزارش بلومبرگ، این تصمیم در دسامبر 2018 مرتبط با قانون حفاظت از گونه‌های در خطر انقراض است. زنبورداران و گروه‌های زیست محیطی بر آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) برای رسیدگی به اثرات سمی آفت کش ها بر زنبورها فشار می آوردند. در ماه مه 2017، یک دادگاه فدرال حکم داد که آژانس با ثبت 59 آفت کش حاوی نئونیکوتینوئیدها برخلاف قانون عمل کرده است.

اگرچه شرکت های سازنده این آفت کش ها می گویند که محصولات آنها قبل از عرضه به بازار به شدت مورد آزمایش قرار می گیرند، مطالعات محققان دانشگاهی نشان داده است که نئونیکوتینوئیدها برای زنبورها مضر هستند. به گزارش واشنگتن پست، EPA اکنون از نظر قانونی موظف به ارزیابی اثرات نئونیکوتینوئیدها بر گونه های در معرض خطر است. کارشناسان می گویند که امیدوارند حذف محصولات نئونیکوتینوئیدی از بازار به نفع جمعیت زنبور عسل و همچنین سلامت محصولات غذایی باشد.

تماس با ما

  •  نشانی : تهران، پونک، بلوار عدل شمالی، نبش فجر سوم، پلاک1/1

  • تلفن دفتر مرکزی: 45882-21(98+)

  • تلفن کارخانه:33592112-54(98+)

  • فکس : 44472781-21(98+)

نماد اعتماد

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت آریاشیمی میباشد.
طراحی وبسایت و بهینه سازی سایت از آشیانه پارس